W:O:A 2014 Macerası / Adventure

WOA 2014

Wacken Open Air festivalinin 25.si 31.07.2014 – 02.08.2014 tarihleri arasında yapıldı ve ben de bir arkadaşımla oradaydım. Bu benim 3. W:O:A seferimdi. Daha önce 2007 ve 2009’daki festivallere gitmiştim.

W:O:A köklü olduğu kadar dinamik de bir festival. Gittiğim her üç festivalde farklı şeylerle karşılaştım. Bu yüzden gördüklerimi yazacağım bir web sitesi açmaya karar verdim. Elbette W:O:A ile ilgili tüm detayları, hem de karşılaştırmalı olarak vermeye kalksam, web sayfası değil kitap yazmam gerekirdi. Festival süresince bol miktarda video ve fotoğraf çekimi yaptım. Sizlere çeşitli başlıklar altında W:O:A hakkında ilginç bilgiler ve görüntüler sunacağım.

Eğer üşenmezsem, ilerleyen zamanlarda aklıma gelen diğer şeyleri de ekleyip yazımı güncelleyebilirim. Sorularınız olursa yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

İyi eğlenceler…

Volkan

 

The 25th Wacken Open Air festival was held between 31.07.2014 and 02.08.2014 and I was there. That was my 3rd Wacken visit. I attended the festivals in 2007 and 2009.

W:O:A is a very dynamic festival as much as it is rooted. I have experienced very different things in all the three festivals I have been to. That’s why I decided to open a web site where I can write what I have experienced. Of course, if I tried to write about all the details in a comparative way, I would need to write a book instead of setting up a website. I have shot a good amount of videos and photos during the festival. I will present you interesting facts and shots under various titles.

I can update the posts when I remember unmentioned stuff – if I do not feel tired. I would be happy to answer your questions if you have any.

Enjoy…

Volkan2014-07-31_WOA_(069)_Day 1_Hammerfall-Volkan

 

Advertisements

One thought on “W:O:A 2014 Macerası / Adventure

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s